STAR HALI YIKAMA | HAKKIMIZDA

Karşıyaka Halı Yıkama Firmaları

Halı yıkama şehir hayatının bize yüklediği yeni alışkanlıkların başında gelir. Alıştığımız evde halı yıkama işlerimizi artık bu işi yapan firmalar ile çözmek zorunda kalıyoruz. Ortaya çıkan bu ihtiyaca cevap vermek için birçok halı yıkama fabrikası kurulmuştur. Karşıyaka halı yıkama fabrikası olarak firmamız, her çeşit halı yıkama ve temizleme işlerinizin güvenilir çözüm ortağıdır. Sektör de uzmanlık alanı olmayan birçok Karşıyaka halı yıkama firmaları faaliyet göstermektedir. Halı, kilim, battaniye ve yorgan yıkama hizmetleri tecrübe, deneyim gerektirdiği gibi iyi bir halı yıkama makine parkı kurulmalıdır. Halı yıkama servisi sürecin en can alıcı ve yoğun faaliyet gerektiren bölümüdür.

Halı Modelleri Ve Halıcılık Tarihi 

Halı, evlerimizde en önemli ev eşyalarının başında gelir. Bayanlarımız için bir ihtiyaç malzemesi olmaktan öte görsellik ve estetik açıdan değerlendirmelerin odak noktasıdır. Genç bayanların çeyiz eşyaları hazırlanırken halı bir çok açıdan üzerinde en çok düşünülen üründür. Bayanlarımız halı alırken nelere dikkat ediyor?

1- Halı desenleri ( modern desenler, klasik desenler, halı temaları). Güzellik ve konfor hissi desen seçiminde bayanları zorlar.

2- Halı renkleri, mobilya ve diğer ev eşyaları ile uyum sağlaması açısından zor seçim yapılır.

3- Halı dokuma ip yapısı, sentetik halılar, yün halılar, sentetik-yün karışımı halılar ve ipek halılar bin bir özenle seçilir. Bir çok mağaza gezilir ve saatlerce araştırma yapılır. Tüm bu zorlu süreçlerden sonra halılar evlerimize güzellik katmaya başlar.

4- Halı fiyatları ve ödeme koşulları da dikkat edilmek zorunda kalınan kriterlerin başında gelir.

Özenerek aldığınız halıların temizliği ve bakımı çok önemlidir. Artık, bahçelerde halı temizliği, apartman çatılarında halı yıkama ve bina girişlerinde halı yıkamak artık kanunen yasaklanmıştır. Özellikle de halı temizleme deterjanları kullanımında hatalar yapılmaktadır. Karşıyaka halı yıkama firmamız deterjan kullanımında çok hassas davranmaktadır.

Halı Tarihi Ve Halı Çeşitleri

Günümüz bilgilerimiz ile bilinen en eski halı milattan önce 4. ve 5. yüzyıllarda üretilmiştir. Yün malzeme ile üretildiği tespit edilmiştir. Sibirya bölgesinde bir mezarlıkta bulunmuştur. Halı ilk kullanıma başlandığında, zemin örtmek, duvar kaplama, dekorasyon ve koruma amaçlı insanlık tarihinde yerini almıştır. Seçkinler grubunda süs eşyası olarak prestij amaçlı kullanılmıştır. İnsanoğlu kültürel özelliklerini, folklorik birikimlerini ve sanatsal sembollerini kullandığı halılara yansıtmıştır. Özellikle Uzakdoğu ve ön Asya medeniyetleri etkileri halı desen gelişiminde çok önemli etkiler yapmıştır. Halı imalatı ve halıcılık el sanatları kategorisinde ele alınmaktadır. Arkeolojik araştırmalar eski çağlarda ağaç kabukları ve liflerini örerek halı şeklinde örtüler yapmışlardır.

Türk Halıcılık Tarihi 

Türk el sanatlarının başında halıcılık gelmektedir. Halıcılık tarihi açısından yeterli bulguların elde olmaması dünya halıcılık tarihinde gereken yerini almasına engel olmuştur. Doğal kök boya ve yün malzeme ile bir çok gelenek ve adetler halılara işlenmiştir. Batı da gelişen halı sanayi kaynağını İran'dan aldığı için Türk halıcılığı geri planda kalmıştır.

Kökeninin milattan önceki yüzyıllara uzandığı bilinmektedir. Türklerde halıcılık en eski el sanatlarından biridir. Türk halıcılığının tarihi hakkında yeterince bilinmemektedir. Arkeolojik kazılardan çıkarılan materyallerden Türk halıcılığına özgün çok miktarda malzeme bulunduğu ortaya çıkmıştır. Bu malzemeler Mısır, İspanya, Çin, Hindistan ve İran halılarından çok daha fazladır. Buna rağmen üzücü olan tek şey Türk halıcılığının tarihsel gelişimine ait yeterli dokümanların ortada bulunmamasından kaynaklanmaktadır. Halıcılığın gelişiminde katkıda bulunan ve ilmine ağırlık veren kitlelerin batı ağırlıklı olduğunu görebilmekteyiz. Bu araştırmacılar sürekli olarak 16.Yüzyıl ortalarında İran halılarını inceleyerek kaynak oluşturmuştur. İtina ile korunması gereken el halılarınızı büyük bir titizlikle yıkama işlemine tabi tutan Karşıyaka halı yıkama firması aramalarınızda lider olmayı hedeflemiştir.

Bu çalışmalar aynı zamanda halı sanatı ve minyatür sanatıyla birleştirilerek yeni halı akımının ortaya çıkmasını sağlamıştır. Halı icat edildiği günden bu yana dokumanın ana maddesi olarak yün kullanılmıştır. Yünlerin elde edildiği koyunlara oldukça önem verilmiş ve bu tarihe adını geçirerek devletler kurulmuştur. Selçuklu devleti döneminde halıcılık büyük gelişme göstermiştir. Anadolu kültür motifleri halıların üzerinde adeta tarih yaşatılmıştır. Koyunculuğun yaygın olduğu Türkmenlerde halıcılık ileri seviyelere ulaşmıştır. İpek ve yün halılar adeta günlük yaşama ait desenler ile bezenmiştir.

Karşıyaka Halı Yıkama Fabrikası


Günümüzde Halı Çeşitleri 

 

Makine Halısı, sanayi tesislerinde seri olarak üretilen halı çeşitleridir. Yolluk olarak da bir çok farklı ebatlarda üretilir. Deri halı, deri ürünleri kullanılarak üretilen halı tipi. Bambu halı ekstrem halı çeşididir. El halısı hala günümüzde talep görmektedir. El halıları, yün halı ve ipek halı olarak ağırlıklı üretilir. Kilim üretimi de müşteriler için üretilmeye devam etmektedir. Karşıyaka halı yıkama işlerinize uzman kadrolarımız ile hizmet veriyoruz.

Halı yıkama bir çok faktör ile beraber düşünülmesi gereken bir hizmettir. Değer verdiğiniz halıların zarar görmemesi ve kullanılabilirliğinin sürdürülmesi çok önemlidir. Karşıyaka halı yıkama modern makinelerin kullanılması gereken hassas bir temizleme işlemidir. Bu başından sonuna dikkatle takip edilmesi gereken bir süreçtir. Sırası ile bu süreci değerlendirelim;

1- Halılarımı hangi zaman aralıkları ile yıkamalıyım?

Halılar yılda en az iki kere yıkanmalıdır. Çünkü gözle görmesek bile halılarımız kirlenmektedir. Halı içerisinde yuva yapan kirler ve bazı küçük canlılar istemediğimiz sağlık sorunlarına yol açar. Sadece görsel zevkimiz için değil sağlık açısından da halı yıkama hizmeti almalıyız. Karşıyaka halı yıkama ihtiyaçlarınızı ''Halı Yıkama Takip Sistemi'' izliyor ve size vaktinde sms olarak haber veriyoruz.

2- Her çeşit halı aynı deterjanlar ile yıkanır mı?

Halı yıkama deterjanları halı tiplerine göre değişmektedir. Bu konuda tedarik sektörü sürekli araştırma içerisindedir. İpek halı için uygun olan deterjan sentetik halı tiplerine uygun olmayabilir. Firmamız bu konuda titiz davranmaktadır.Karşıyaka ilçesi müşterileri bilinçli ve ne istediğini bilen kişilerden oluşmaktadır. Bizde halı yıkama Karşıyaka firması olarak bunun farkındayız.

Güvenilir Karşıyaka Halı Yıkama Fabrikası Bulamıyorum

Güvenilir halı yıkama fabrikası Karşıyaka olarak 7/24 ücretsiz halı yıkama irtibat numarası Karşıyaka arayabilirsiniz. Güven kavramı altında bir çok detayı barındırır. Gününde teslim ilkemiz ile yıllardır faaliyet gösteriyoruz. Müşterilerimizden halılarını kapı önü teslim etmelerini istiyoruz. Toplama ve dağıtım elemanlarımız halılarınızı evinizden alıp fabrikamıza ulaştırıyorlar. Halı teslim alındı belgesi düzenleyip size teslim ediyoruz. Karşıyaka halı yıkama da güvenin adresi Star halı yıkamadır.

Karşıyaka halı yıkama firması olarak modern ve yeni halı yıkama makineleri ile çalışıyoruz. Müşteri memnuniyeti sağlamak için tüm kadromuzla ilk günkü heyecanla çalışıyoruz. İlk günkü gibi temiz halılarınız için kaliteli ve belgeli deterjanlar ile halılarınızı yıkıyoruz.

Ziyaretçilerimiz, Alaybey halı yıkama, Aksoy halı yıkama, Yeni Girne halı yıkama, Girne halı yıkama, Nergiz halı yıkama, Örnekköy halı yıkama, Şemikler halı yıkama, Mavişehir halı yıkama, Bostanlı halı yıkama, Atakent halı yıkama ve Demirköprü halı yıkama kelimelerini de aradılar. Herkes halı yıkar ama Star Karşıyaka halı yıkama işine komple bir hizmet çalışması olarak bakar ve öncelik halılarınızın korunmasıdır.