Halılarımızdaki Büyük Tehlike

Halılarımızdaki Büyük Tehlike

Özellikle evcil hayvan ve bebeği olan kişilerin okumasını istediğimiz bir yazı bu. Halısı olmayan ev neredeyse yok denecek kadar azdır. Sürekli temas halinde olduğumuz halı, kilimlerimiz eğer bilinçli bir şekilde temizleme işlemi yapılmaz ise zararlı mikrop ve bakterilere ev sahipliği yapmaktadır. Kedilerimizin tuvalet kumlarını evin her köşesine dağıtması, köpeklerimizin dolaşmak için düzenli olarak hergün dışarı çıkması ve tekrar eve gelmesi, tüylerinin dökülmesi, pencerelerimizden gelen toz, kir ve benzeri etkenler ile halılarımız sağlığımız için tehlike arz edebilir. 

Halı Temizliği Nasıl Yapılmalıdır.

Düzenli olarak süpürülmesi halı üzerindeki kaba kirleri temizlememize yardımcı olur fakat halı dibindeki daha küçük kirlerin temizlenmesi bu yöntem ile mümkün olmayacaktır. Halı yıkamak tecrübe ve uzmanlık ister. Halının türüne göre kullanılacak şampuan, kullanılacak yıkama fırçaları bile halınızın düzgün bir şekilde temizlenmemesine neden olacaktır.

Hem sağlığımız için, hemde evlerimizde güzel bir koku olması için halılarımızı belli aralıklar ile yıkatma işlemine tabii tutmalıyız. 

KARŞIYAKA HALI YIKAMA FABRİKASI